| et | en | ru |      
Teenused Laste hambaravi

Laste hambaravi on tänapäevaks tundmatuseni muutunud. On rõõm näha ,et lapsed soovivad ise tulla hambaarstile. Nad tunnevad suurt huvi oma hammaste arenemise ja hooldamise vastu ja samuti on hambaravikabineti töö neile huvipakkuv. Olen laste hambaid ravinud alates ülikooli lõpetamisest. Pikaajaline kogemus lastega töötamisel on oluline. Iga laps on erinev ja vajab erinevat lähenemist ning ka iga päev on igal lapsel erinev. Meil kõigil on oma emotsioonid ja seda ka lastel. Seega võib juhtuda, et ühel korral laabub kõik hästi ja järgmisel korral on rohkem tegemist. Kui laps ei soovi hambaid ravida, siis kindlasti ei tohi seda teha füüsilise jõuga nagu seda juhtus vanasti. Küll igaühel tuleb ükskord oma aeg ja nii juhtubki, et ühel päeval tuleb laps ise omal soovil hambaarstile. Millal tulla?

Lapsega peaks peaks tulema kindlasti alates 2 aastaselt. Muidugi ei ole varasem hambaarsti külastus liiast. Tihti on aga alla 2a. laps väga pelglik. Esimene visiit peakski olema lihtsalt külastus. Laps tutvub uue keskonnaga ja järgmine kord on juba tuttav koht teda. Enne esimest külastust on parem kui lapsevanem ei hakka lapsele selgitama, et ”hambaarst ei ole üldse valus ja seal ei juhtu midagi hirmsat”. See on halvim mida saab lapsevanem teha. Lapsed saavad kohe aru,et midagi kahtlast seal ikka on ja tõmbuvad kaitsesse. Parim on kui ütlete, et lähme näitame tädidele sinu ilusaid hambaid ja vaatame mis nad seal teevad. Kindlasti aga peaks hambaarsti hakkama külastama enne kui ongi midagi juhtunud. Lapse hambavalu võib olla väga äge ja sellises olukorras esmakordselt hambaarsti külastamine on kindlasi negatiivne emotsioon. Lisaks aukudele tuleb laste suus kontrollida igemeid, hambumust ja puhtust. Hambumuse kontrollimine on oluline, sest tihti on nooremas eas lihtsam vigu korrigeerida ning probleeme ennetada. Palume alati väiksemagi küsimuse puhul külastada ortodonti - hambaarsti, kes tegeleb hammaste õige asendi loomisega. Kui ka esmapilgul paistavad kõik hambad sirges reas olema, võib siiski vahel esineda vigu mida lapsevanem ise ei oska märgata.

Alates 5-6 eluaastast algab jäävhammaste lõikumine. Jäävhambad lakitakse peale suhu lõikumist, et nad oleksid tugevad ja ei tekiks kohe auke. Niisiis armas lapsevanem vii oma laps kindlasti hambaarstile enne probleemide ilmnemist.

Saurus CMS @ Veebimajutus.ee